Etiope Eskedar: „Etiopijoje Šv. Velykos neturi nieko bendro su kiškiais ir kiaušiniais“

2017-04-14

Šventinėje LNK laidoje „KK2 penktadienis“ šį vakarą 19.30 val. žinomi žmonės pasakos apie Šv. Velykas bei jų skirtingas tradicijas. Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar Maštavičienė sakys, kad jų gimtoje šalyje nėra tradicijos mušti kiaušinius.

„Dabar mes jau pripratome prie tradicijų daužyti kiaušinius. Etiopijoje to nedarydavome. Ten Šv. Velykos neturi nieko bendro su kiškiais ar kiaušiniais. Pas mus nuo 7 metų vaikai ir suaugę pradeda pasninkauti – nevalgome nei kiaušinių, nei pieno produktų 40 dienų. O keturiasdešimt pirmą dieną mes švenčiame Jėzaus atgimimą“, - sakys Eskedar Maštavičienė.

Laidoje taip pat dalyvaus tarp Lietuvos ir Australijos gyvenantis Žilvinas Grigaitis, kuris LNK studijoje parodys savo šeimos relikvijas. „Man teko paveldėti nemažą papuošalų kolekciją iš mamos. Tai - šeimos relikvijų prikėlimas antram gyvenimui“, - kalbės Ž. Grigaitis, kuris laidoje demonstruos senovinę savo močiutės sagę.

Laidoje lankysis ir vos septyniolikos metų verslininkas, kuris pagrindinė veikla – maisto gaminimas ir išvažiuojamieji banketai visoje Lietuvoje. Kaunietis Rokas Galvonas kalbės, kad gaminti jis pradėjo būdamas dar labai mažas, o dabar tai jam yra jo pragyvenimo šaltinis. „Nuo pat mažens aš gaminau. Nuo 9 metų pradėjau kepti tortus, kurie būdavo ir trijų aukštų. Prie vienos jaunosios torto esu pradirbęs 14 valandų. 6 – 7 tortus per dieną galiu pagaminti“, - R. Galvonas.

Vaikinas pasakos, kad pirmasis jo rimtas darbas buvo 80 – ies žmonių banketas. „Buvo klebono išleistuvės ir reikėjo suruošti šventę 80-čiai žmonių. Taip prasidėjo verslas“, - sakė R. Galvonas.

Visą laidą „KK2 penktadienis“ žiūrėkite šį vakarą 19 val. 30 min. per LNK.