Ūkininkė laidoje įrodė visiems: vyresni žmonės irgi gali vairuoti gerai

2017-03-15

Visuomenėje plačiai paplitusi nuomonė, kad vyresnio amžiaus vairuotojai yra bene pavojingiausi eismo dalyviai. Jų reakcija žymiai lėtesnė, orientacija sutrikusi, o ir kelio ženklų dažnas nebemoka. Vis dėlto, kaime gyvenanti 56-erių Elvyra Povilauskienė televizijos žiūrovams pademonstravo didžiulę vairavimo metamorfozę.

Šioje LNK laidoje „Blogiausias Lietuvos vairuotojas” dalyvių laukė neeilinė užduotis – specialia trasa važiuoti tolygiu greičiu, kai ant automobilio kapoto keptuvė su kiaušiniais. Pagrindinis vairuotojų tikslas buvo išsaugoti visus kiaušinius.

Deja, ši užduotis daugeliui projekto dalyvių buvo neįmanoma misija. Kiaušiniai krito į visas puses, o dėl nevaldomų emocijų aidėjo ir įsiūčio šūksniai. Bet tik ne vyriausiai projekto dalyvei Elvyrai Povilauskienei. Juk Rokiškio rajone gyvenančios vairuotojos kieme - pilną vištų. „Aš tai, kai namo kiaušinius iš vištidės nešu, tai viskas puikiai. Nei vieno nepametu. O kaip su mašina bus, tai neaišku”, – juokėsi vairuotoja.

Ir iš tiesų, šioje užduotyje Elvyrai lygių nebuvo. „Akys buvo nukreiptos ir į kelią, ir į kiaušinius. Nes būtų gėda, sakys po to žmonės, ta tai net kiaušinių negali išsaugot. Be to, kiaušiniai šiais laikais brangūs yra”, – mintimis dalijosi ūkininkė.

Tai toli gražu ne vienintelė Elvyros pergalė. Visą gyvenimą moteris vairavo tik iš kaimo iki artimiausios parduotuvės. Todėl žiedai, sudėtingos sankryžos ar automobilio šoninis pastatymas ūkininkei iki projekto buvo nežinomi ir neišbandyti. Šioje laidoje projekto dalyviams teko išvažiuoti iš riboto ploto siauro blokais apstatyto kiemelio.

Elvyra iki vairuotojų reabilitacijos centro laisvai lakstydavo savo ūkio pievomis, tad manevrai siaurame kiemelyje tarsi turėjo būti neįveikiami. Didžiai laidos vedėjo Tomo Langvinio ir visos komisijos nuostabai, ūkininkė su šia užduotimi susitvarkė geriau už visus miestiečius. „Mama, nu nerealu! Labai gerai važiuoji”, – džiaugėsi į laidą Elvyrą užregistravusi jos duktė Gitana.

Ilgą kelią šou nuėjusi ūkininkė tikino, kad ir pati prie vairo jaučiasi žymiai tvirčiau. Maža to, jau išdrįstų atvažiuoti pas savo dukterį iš Rokiškio rajono į Vilnių. „Man atrodo, kad aš visus tuos reabilitacijos kursus jau išlaikiau”, – sakė vyriausia projekto dalyvė.

Ar pavyks ūkininkei ištrūkti iš vairuotojų reabilitacijos centro, žiūrėkite jau trečiadienį, 20.25 val. per LNK.